Prenumerata 2015 PROMOCJA
Dzisiaj jest: 18 grudnia 2014 | Imieniny: Bogusława, Laurencji

Reklama - Google

Komunikacja miejska w Piaskach?
poniedziałek, 17 września 2012 11:55

alt

Czy między Piaskami a Gostyniem będą jeździły autobusy komunikacji miejskiej? O takim pomyśle poinformowali nas mieszkańcy tej miejscowości.

- Słyszałam, że są takie plany. Byłoby dobrze, ponieważ zwłaszcza emerytom trudno dojechać do Gostynia, do lekarza specjalisty na przykład. Nie ma połączeń PKS. A wrócić na Piaski po południu jest mistrzostwem świata. Ciekawe, co nasze władze na to? Powinny poprzeć - mówiła mieszkanka gminy Piaski. Faktycznie, nad wprowadzeniem takich połączeń zastanawia się Grzegorz Ludwiczak, właściciel firmy transportowej, która prowadzi od początku roku komunikację miejską w Gostyniu. - Planowałem, nawet miała być uruchomiona. Wspomniałem wójtowi, przeciwny nie był. Ale liczyłem, że komunikacja w Gostyniu będzie lepiej funkcjonowała. Nie ukrywam, że chodzi o pieniądze, dlatego na razie nie ma decyzji o autobusach w Piaskach, boję się ryzykować. W Gostyniu nie wyszło tak, jak chciałem, nie jeździ taka liczba osób, jak powinna - przyznał właściciel firmy. Wójt Piasków zaskoczony był naszym pytaniem o komunikację między Piaskami a Gostyniem. - Nic na ten temat nie wiem, pierwszy raz słyszę, więc nic nie mogę powiedzieć. Nie miałem żadnych zgłoszeń od mieszkańców, że coś takiego jest potrzebne. Jeżeli będą sygnały, zastanowimy się. Musimy jednak rozeznać sytuację, jaka jest obecnie, to znaczy, ile autobusów przejeżdża, jakie są połączenia, o których godzinach. Choć przyznaję, że dotychczas PKS miał tyle kursów w kierunku do Gostynia, że nie było takiej potrzeby - wyjaśniał Zenon Norman, wójt Piasków.


Bilet komunikacji miejskiej w Gostyniu kosztuje 2 zł. Między Gostyniem a Piaskami planowane jest 3 złote


ok. 1 700 zł miesięcznie dopłaca do komunikacji miejskiej gostyński magistratDodaj tę stronę do ulubionych:

Reklamy Google

 

Komentarze   

 
+2 #1 M. 2012-09-17 19:00
Niech pomyślą o innych godzinach jazdy z i do strefy przemysłowej to odrazu ludzie sie znajdą oraz lepsze przystanki lepiej oznakowane itp...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W Internecie nie jesteś anonimowy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Jak spędzisz tegoroczne Święta Bożego Narodzenia?

Wieści rolnicze

wiescirolnicze


Dodaj tę stronę do ulubionych:

Reklama - Google

Reklama

Gościniec Pępowo MAT-BRUK Debon

Zajrzyj

WOŚP 2015 BOIK Medyk 2014 Telewizja Gostyń Gaso-Gostyn Facebook

Najnowsze komentarze